Strona główna Radio Elbląg
Posłuchaj
Pogoda
Elbląg
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Aneta Pastuszka kierownikiem elbląskiej redakcji Radia Olsztyn

Aneta Pastuszka

Aneta Pastuszka nowym kierownikiem elbląskiej redakcji Radia Olsztyn. To powrót doświadczonej dziennikarki do mediów publicznych.

Aneta Pastuszka to dziennikarka radiowa i telewizyjna z 18-letnim doświadczeniem. Pierwsze dziennikarskie kroki stawiała w Telewizji Kortowo – studenckiej telewizji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pracowała w Telewizji Truso.tv jako reporterka newsowa i prezenterka codziennego wydania serwisu informacyjnego, a także autorka filmów edukacyjnych i promocyjnych. Autorka scenariuszy do filmów edukacyjnych, przyrodniczych i prozdrowotnych. Lektorka oraz korektorka i edytorka tekstów. Autorka podcastu „Kilka Pytań”.

Przez sześć lat związana była z Radiem Olsztyn. W elbląskiej redakcji pracowała jako reporterka, prezenterka programów informacyjnych i kulturalnych. Współpracowała z Informacyjną Agencją Radiową oraz radiową „Trójką”. Na początku czerwca 2024 roku powróciła do Radia Olsztyn, gdzie została nowym kierownikiem redakcji w Elblągu.

Niezmiernie cieszę się, że dołączyłam do elbląskiego zespołu. Zależy mi, żeby elbląska antena Radia Olsztyn tętniła ważnymi informacjami dla mieszkańców Elbląga, a także powiatu elbląskiego i braniewskiego. Zespół Polskiego Radia Elbląg tworzą młodzi i zdolni ludzie, w których drzemie ogromny potencjał. Jako kapitan tego statku wiem, że wspólnie będziemy płynąć w dobrą stronę

– powiedziała Aneta Pastuszka.

Redakcja: M. Rutynowski