DZIŚ: 14 °C pogoda dziś

Druga kolejka 1. ligi szczypiornistów w wykonaniu zespołów z regionu

Za nami druga kolejka w 1. lidze szczypiornistów. Pauzowała Warmia Energa Olsztyn, ale swoje mecze rozegrali Szczypiorniak Olsztyn i Jedynka KODO Morąg.

Po raz pierwszy w tym sezonie na parkiecie pojawili się tez zawodnicy Jezioraka Iława. Podopieczni Kamila Kriegera pokonali SMS ZPRP Kwidzyn 42:35, do przerwy prowadząc 19:14.

Tymczasem Jedynka KODO Morąg rozbiła w Tczewie tamtejszy Sambor Latocha Agropom 31:21, utrzymując przewagę z pierwszej połowy, w której prowadzili 17:9. Dodajmy, że trenerem drużyny z Tczewa jest dawny szkoleniowiec Warmii Energa Olsztyn Igor Stankiewicz.

Drugą porażkę w tym sezonie zanotował natomiast Szczypiorniak, przegrywając z doświadczonymi Tytanami Wejherowo 25:40 (12:17). Co było przyczyną porażki? Powiedział 17-letni rozgrywający olsztyńskiej drużyny Hubert Kaczmarek.

W tabeli prowadzą Tytani Wejherowo. Na trzecim miejscu jest Jedynka KODO Morąg, tuż za nimi Jeziorak Iława i Warmia Energa Olsztyn, a Szczypiorniak plasuje się aktualnie na ostatniej pozycji.