Strona główna Radio Elbląg
Posłuchaj
Pogoda
Elbląg
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Elbląg remontuje drogi po zimie. Gdzie mogą być utrudnienia?

Fot. A. Niebojewska

W Elblągu rozpoczyna się sprzątanie dróg po zimie. Popękana nawierzchnia jezdni jest usuwana i w tych miejscach kładziony jest nowy asfalt.

Takie frezowanie jest trwalszą metodą od doraźnego łatania dziur. Dzisiaj w ten sposób naprawiana jest ulica Brzeska, w tym tygodniu będą to jeszcze ulice Piłsudskiego i Bema, a następnie ulice Niepodległości-Legionów oraz Robotnicza.

Kolejne prace odbywać się będą w najbliższym czasie m.in. na Ogólnej, Królewieckiej, Grunwaldzkiej i Traugutta, a w dalszym etapie na kolejnych zniszczonych po zimie jezdniach. Remonty prowadzi miejska spółka EPGK i są finansowe z budżetu miasta.

Jak co roku z elbląskich ulic usuwany będzie też piasek sypany zimą na zaśnieżone chodniki i jezdnie. Te prace, w zależności od pogody będą wykonywane na przełomie marca i kwietnia.

Prace w najbliższym czasie:

Ogólna – Odrodzenia, Królewiecka (od Piłsudskiego do Fromborskiej), Marymoncka, Grunwaldzka, Grottgera, Łęczycka (do ronda z ul. Wschodnią), Mickiewicza, Żeromskiego, Sienkiewicza, Orzeszkowej, Kościuszki, Nowowiejska-Traugutta-Słoneczna, Moniuszki, Szymanowskiego, Beniowskiego i Mazurska.

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Ośko