DZIŚ: 14 °C pogoda dziś

Futsaliści Constractu Lubawa wystąpią w II fazie grupowej Ligi Mistrzów

W ostatnim meczu turnieju grupy D mistrzowie Polski zremisowali z kosowskim FC Prisztina 1:1 i awansowali do następnej rundy jako najlepsza drużyna z drugich miejsc w grupach.

Remis spowodował, że to Prisztina wygrała turniej w Lubawie. Jedynego gola dla konstruktorów zdobył Kacper Sendlewski w 8. minucie spotkania. Mistrz Kosowa wyrównał 5 minut przed końcem pierwszej połowy. Obie drużyny miały dużo sytuacji, ale bramkarze także spisywali się znakomicie. Constract zajął zatem drugie miejsce, jednak to wystarczyło, żeby awansować do kolejnej rudy. Lubawianie okazali się najlepsi wśród zespołów, które zajęły drugie miejsce w poszczególnych grupach i jadą na turniej do Zagrzebia.

W II fazie grupowej Constract zmierzy się w grupie B5 z MNK Futsal Dinamo z Chorwacji, szwedzkim Örebro SK i zwycięzcą grupy C. Turniej zostanie rozegrany w dniach 24-29 października.