DZIŚ: 14 °C pogoda dziś

II liga. Remis w derbach regionu

Stomil zremisował w derbach Warmii i Mazur z Olimpią Elbląg 1:1. Wyrównującą bramkę goście zdobyli w doliczonym czasie gry.

Derbowe spotkanie Stomilu Olsztyn z Olimpią Elbląg od lat wzbudza dużo emocji, zarówno na boisku, jak i na trybunach. Nic więc dziwnego, że na stadionie przy al. Piłsudskiego pojawił się komplet widzów, by wspierać Dumę Warmii.

Początek pierwszej połowy należał zdecydowanie do gości. To oni kreowali więcej akcji i kontrolowali wydarzenia na boisku. Kibice musieli długo czekać, aż Stomil przejmie inicjatywę. W 34. minucie Hubert Krawczun zagrał w polu karnym do Piotra Kurbiela, a ten bez problemu umieścił piłkę w bramce Olimpii.

Po przerwie to elblążanie stworzyli sobie więcej okazji do zdobycia gola. Mimo licznych okazji, na tablicy wyników wciąż prowadzili gospodarze. W 85. przebudził się Stomil. Po rzucie rożnym do piłki dopadł Hubert Sadowski i potężnie huknął z dystansu, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną olsztynian, Olimpia przeprowadziła akcję, po której padł wyrównujący gol. Remis dla gości w 94. minucie uratował Maciej Famulak.

Kolejny mecz Stomil zagra na wyjeździe. 15 października we Wronkach zmierzy się z rezerwami Lecha Poznań.