JUTRO: 13 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

III Liga: bolesne porażki Stomilu i GKS-u. Remis Polonii Lidzbark Warmiński

Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki. Fot. stomilolsztyn.com

Stomil Olsztyn przegrał na własnym stadionie z Wigrami Suwałki 0:3. Porażka jest tym bardzie dotkliwa, że goście w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku.

Stomil do tego spotkania przystąpił podbudowany zwycięstwem 4:3 w Mławie z Mławianką i awansem do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Wigry to beniaminek III ligi, który po 6. kolejkach nie doznał jeszcze żadnej porażki.

Wigry objęły prowadzenie w 17. minucie po dobrze wykonanym rzucie wolnym przez Kacpra Głowickiego. W 33. minucie goście prowadzili już 2:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Głowicki. W 58. minucie na tablicy wyników widniał już wynik 3:0, a gola dla gości strzelił najbardziej doświadczony zawodnik na boisku Maciej Makuszewski. Stomil miał kilka okazji do zmiany wyniku, jednak brakowało mu skuteczności.

Bramki: 0:1 – 17′ Głowicki (Wigry Suwałki), 0:2 – 33′ Kacper Głowicki, (Wigry Suwałki), 58′ Maciej Makuszewski (Wigry Suwałki),

Kartki Stomil Olsztyn: 50′ Eryk Kosek (żółta), 66′ Jakub Fronczak (żółta), 70′ Piotr Jakubowski

Skład Stomilu: 1. Łukasz Jakubowski – 14. Eryk Kosek (56′ Bałdyga), 15. Piotr Jakubowski, 4. Paweł Flis, 21. Mateusz Jońca – 19. Denis Gojko (80′ Sokół), 10. Karol Żwir, 28. Piotr Łysiak, 26. Jakub Fronczak  – 18. Jakub Karpiński (56′ Pajdak), 7. Tamaz Babunadze (86’Kaisei)

W Lidzbarku Warmińskim szczęścia i konsekwencji zabrakło miejscowej Polonii. Gospodarze prowadzili już z Sokołem Aleksandrów Łódzki 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2.

– Żal o to miał do swoich zawodników trener Polonii – przyznał Daniel Wierzbowski. Wynik jest sprawiedliwy – tak uważa trener Sokoła Radosław Koźlik.

Szczęścia zabrakło również GKS-owi Wikielec, którzy przegrał w Nowym Dworze Mazowieckim ze Świtem 0:1, tracąc bramkę w ostatnich sekundach meczu.