DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro

Julia Rogalska młodzieżową wicemistrzynią Polski w żeglarstwie

Julia Rogalska. Fot. Robert Hajduk

To były bardzo udane dla żeglarzy z Warmii i Mazur Mistrzostwa Polski w klasach: Laser Radial i Laser Standard.

W tej pierwszej rywalizacji zabrakło kandydatki do tytułu Agaty Barwińskiej z MOS-u Iława, ale dzielnie walczyły za to dwie inne zawodniczki z naszego regionu. Julia Rogalska z Giżyckiej Grupy Regatowej zajęła 5.  miejsce w kategorii open, natomiast w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (do lat 21) i Mistrzostwach Polski Juniorek (do lat 19) zdobyła srebrne medale.

Z występu swojej podopiecznej jest zadowolony trener Giżyckiej Grupy Regatowej Cezary Borkowski

Jest niedosyt, bo celowaliśmy w złoty medal, ale zabrakło 3 punktów

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w klasie Laser Radial brązowy medal wywalczyła Wiktoria Gołębiowska z MOS-u Iława. Jeszcze lepiej spisał się jej kolega z zespołu Piotr Malinowski, który został Młodzieżowym Mistrzem Polski i wicemistrzem kraju seniorów.