Strona główna Radio Elbląg
Posłuchaj
Pogoda
Elbląg
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Katarzyna Królak za Jacka Protasa w Sejmie. „Mandat poselski jest wartością dodaną”

Fot. P. Getka

W sejmowych ławach zasiądzie nowa posłanka. Mowa o Katarzynie Królak – obecnej radnej sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, która po uzyskaniu mandatu do europarlamentu przez Jacka Protasa zastąpi go w Sejmie.

W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych zajęła 4. pozycję na liście Koalicji Obywatelskiej – ugrupowania, które w okręgu 34 do Sejmu wprowadziło 3 parlamentarzystów. Jak sama przyznała, za nią ciężki okres pracy na rzecz wygranej Jacka Protasa.

Ciężko pracowaliśmy w kampanii Jacka Protasa. Uważam, że mój mandat poselski jest wartością dodaną dla mnie osobiście. Jak zareagują mieszkańcy? To się po czasie okaże

– dodała Katarzyna Królak.

Królak uważa, że Warmia i Mazury potrzebują pieniędzy na rozwój i inwestycje. Jej zdaniem to, że Jacek Protas zostanie europosłem, przyczyni się do pozyskania pieniędzy dla regionu.

Oprócz tego, że mamy fundusz spójności, to (…) istnieje także bezpośrednia ścieżka ich pozyskania prosto z Unii Europejskiej. Mam na myśli europejskie programy, po które możemy się bezpośrednio ubiegać. Mamy na miejscu człowieka, który zna się na środkach unijnych – może nam pomóc w otwarciu tej ścieżki

– przyznała.

Przyszła posłanka zamierza brać czynny udział w pracach komisji rolnictwa. Jej miejsce w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego zajmie Zbigniew Domżalski.

Posłuchaj rozmowy Jana Suleckiego

00:00 / 00:00

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski