DZIŚ: 13 °C pogoda dziś

Kolejna porażka Indykpolu AZS Olsztyn

Porażką 1:3 ze Ślepskiem Maslow Suwałki zakończył się kolejny mecz Indykpolu AZS Olsztyn w Plus Lidze.

Olsztynianie rozbudzili apetyty po świetnym meczu z Projektem Warszawa, pewnie wygranym przez olsztynian 3:0. Niestety w Suwałkach czekał na nich zimny prysznic…

W pierwszym secie drużyny prowadziły wyrównaną grę do stanu po 19. Później gospodarze odskoczyli na kilka punktów. Przy stanie 24:21 Akademicy obronili dwie piłki setowe. Ostatecznie Maslow wygrał 25:23, po zepsutej zagrywce Kamila Szymandery.

Druga odsłona do prowadzenie olsztynian 5:2, po którym nastąpiło… wyrównanie i wymiana punkt za punkt, zakończona wygraną gospodarzy po walce na przewadze 27:25.

Trzeci set rozpoczął się fatalnie dla Indykpolu AZS Olsztyn, którzy przegrywali 2:7 i 3:8. Akademicy zaczęli jednak mozolnie odrabiać straty. Przy stanie 13:11 dla gospodarzy dwa punkty po  asach serwisowych zdobył Sapiński doprowadzając do remisu po 13. Wówczas olsztynianie ruszyli do boju i w bardzo dobrym stylu wygrali seta 25:18, a decydujący cios wyprowadził Karlitzek.

Czwarty set toczył się pod dyktando olsztynian do stanu 13:8. Wtedy gospodarze rozpoczęli pogoń doprowadzając do remisu 21:21. Kolejna gra nerwów, obroniona piłka setowa przez Ślepsk Maslow Suwałki przy stanie 24:23 i… przegrana olsztynian 24:26 i całego meczu 1:3.

Olsztynianie wracają więc z Suwałk nawet bez punktu.

Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:23, 27:25, 18:25, 26:24)
Ślepsk Malow Suwałki: Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Konrad Stajer, Matias Sanchez, Joaquin Gallego, Bartosz Firszt – Mateusz Czunkiewicz (libero) – Maksim Buculjevic, Żiga Stern, Ernest Kaciczak, Jakub Macyra.
Indykpol AZS Olsztyn: Szymon Jakubiszak, Moritz Karlitzek, Cezary Sapiński, Alan Souza, Kamil Szymendera, Joshua Tuaniga – Kuba Hawryluk (libero) – Nicolas Szerszeń, Karol Jankiewicz, Manuel Armoa, Jakub Majchrzak.

Redakcja: Ł. Sadlak