DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Krzysztof Farjaszewski: przed sezonem 4-5. miejsce w lidze brałbym w ciemno

Jedynka KODO Morąg przebojem weszła w rozgrywki pierwszej ligi szczypiornistów. Tegoroczny beniaminek zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli.

W środę zawodnicy Jedynki przegrali mecz II rundy Pucharu Polski z KPR-em Legionowo 25 do 37, ale pozostawili bardzo dobre wrażenie. W pierwszej połowie dotrzymywali kroku rywalowi z Superligi, przegrywając po 30 minutach 15 do 17. W pierwszej rundzie I ligi został im do rozegrania jeden mecz. Ich dorobek to 7 wygranych i 4 przegrane.

Jako beniaminek nie zakładaliśmy, na którym miejscu będziemy. Obecna lokata jest dobra, choć mogłaby być lepsza, gdyby nie niespodziewana przegrana na wyjeździe ze Spartą Oborniki. Gdyby ktoś przed sezonem powiedział, że będziemy na 4-5. miejscu w lidze, brałbym to miejsce w ciemno

– powiedział w rozmowie z Radiem Olsztyn trener Krzysztof Farjaszewski.

Klub myśli o nowym sezonie. Przedłużył już kontrakty z częścią zawodników. Umowy podpisali m.in. dwaj klasowi obrotowi – Krzysztof Jasowicz, mający na koncie występy w Superlidze oraz Marek Daćko, były reprezentant Polski.

To, że gramy w pierwszej lidze i zajmujemy tak wysokie miejsce, daje nam możliwość pozyskiwania zawodników. Chcemy to zrobić szybciej niż w ubiegłym roku, żeby do czerwca mieć skompletowaną kadrę

– podkreślił szkoleniowiec Jedynki.

Transfer dwóch wspomnianych zawodników w tym sezonie sprawił, że zespół… nauczył się czegoś nowego.

Nie chcę nikomu odbierać zasług, ale do tej pory z tymi naszymi kołami było różnie. Śmiejemy się, że dopiero w tym sezonie drużyna zaczęła się uczyć grać z obrotowymi. Zaczyna to przynosić efekty. Mamy dwóch zawodników na tej pozycji na wysokim poziomie, dlatego grzech nie wykorzystywać tego potencjału (…)

– wskazał Krzysztof Farjaszewski.

W pierwszej lidze piłkarzy ręcznych występują 4 drużyny z naszego regionu – Warmia Energa Olsztyn, która po 11 kolejkach jest liderem tabeli, Jeziorak Iława, który zajmuje 3. miejsce, Jedynka Morąg (aktualnie na 5. lokacie) i zamykający stawkę Szczypiorniak Olsztyn.