Strona główna Radio Elbląg
Posłuchaj
Pogoda
Elbląg
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Leszek Dziąg: dla mieszkańców powiatu priorytetem jest bezpieczeństwo

Fot. J. Sulecki

Sporo pracy w rozpoczętej kadencji czeka nowego starostę braniewskiego Leszka Dziąga. – Najwięcej pieniędzy i czasu wymagają inwestycje w drogi – powiedział w Porannych Pytaniach z elbląskiego studia Radia Olsztyn.

Jak wskazał starosta, stan dróg nie jest nawet zadowalający. Kilka dróg wciąż jest zniszczonych. – Kolejnym trudnym tematem, z którym musimy się zmierzyć to służba zdrowia – dodał Leszek Dziąg.

W ocenie starosty dla mieszkańców powiatu w ostatnich tygodniach priorytetem jest bezpieczeństwo oraz obawa przed utratą miejsc pracy w związku planowanym wprowadzeniem embarga na rosyjski gaz. – Jeżeli chodzi o przygraniczne położenie naszego powiatu (…) to embargo z Rosją będzie tworzyło różnego rodzaju napięcia i problemy, z którymi się liczymy – wskazał.

Wspomniane embargo ma zostać wprowadzone przez Unię Europejską w grudniu tego roku. Starosta braniewski Leszek Dziąg uważa, że do Parlamentu Europejskiego powinni dostać się politycy proeuropejscy.

Na kandydatów do europarlamentu patrzę pod kątem europejskiej Polski. Do dziś pamiętam wypowiedź jednego z polityków o tym, że „tu nie jest Europa – tu jest Polska”. Bardzo mnie ta wypowiedź poruszyła, ponieważ pamiętam takie czasy kiedy Europa zaczynała się za Łabą

– powiedział.

Leszek Dziąg uważa, że dla młodego pokolenia obecność Polski w Unii Europejskiej jest czymś oczywistym.

To, że wstąpiliśmy do Unii i że w niej jesteśmy, dla młodych ludzi jest naturalne. Przejeżdżają oni przez granicę, na której nie stoją przeprowadzający kontrolę strażnicy. (…) Ważne, aby wybrani zostali europarlamentarzyści, którzy widzą Polskę w Europie

– podkreślił.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 9 czerwca.

Posłuchaj rozmowy Jana Suleckiego

00:00 / 00:00

Autor: J. Sulecki
Redakcja: K. Ośko