Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie przenosi się do sieci. Sprawdź, co przygotował
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie nie rezygnuje z aktywności. Stworzył nowy program – w zasięgu ręki, bez wychodzenia z domu.
Co przygotowali jego pracownicy?
Domówki MOK – spotkania z olsztyńskimi i regionalnymi twórcami w zacisznych azylach ich domów. Artyści opowiedzą o swoich działaniach i fascynacjach, zdradzą, nad czym obecnie pracują. Oczywiście w maseczkach i lateksowych rękawiczkach! Na pierwszy rzut Mute i Wacek Sobaszkowie zapraszają do Węgajt, a zaraz potem spotkanie z Damianem Lange znanym z takich formacji jak Romantycy Lekkich Obyczajów czy Transsexdisco.
Desant Kultury – Olsztyn pisze piosenki Piotra Szauera i Plantacja wyrazów Joanny Wilengowskiej w wersji online to warsztatowe spotkania z pisarskim rzemiosłem. Teksty piosenek i limeryki, polszczyzna śpiewana i wersowana.
Nowe pakiety wydarzeń dostosowane do zmieniającego się sieciowo MOK. Już w ten weekend – propozycja dla olsztyńskich gamerów, czyli Poszukiwacze zaginionej tralki! Kto się sprawdzi w architektonicznym queście na bazie Google Street View? Kto naprawdę zna swoje miasto i zdoła rozwiązać szyfrogram?
MOK Seniorom – nadawany do najbardziej zagrożonych, zamkniętych w czterech ścianach. Seniorów zaprosimy na koncert, gimnastykę ciała i śmiechu oraz „najpiękniejsze historie mojego życia”. Odosobnieni, nie musimy być osobno.
#byćjak – … Rambo, Chaplin, Czarna Mamba. Wyzwalamy kreatywność i poczucie humoru. Poczujmy się bohaterami ulubionych filmów. Róbmy sobie zdjęcia nawiązujące do kultowych scen, publikujmy je w sieci oznaczając hasztagiem #byćjak. Świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana.
Kiedyś było lepiej, czyli wspomnień czar mokowych hitów i kitów! Znajdziecie się na naszych filmach i zdjęciach? Kto był? Kto widział? A kto nie zapomni nigdy? Obrazek gorącego Olsztyńskiego Lata Artystycznego przywoła relacja z koncertu WARMIA-PAKISTAN Muzyka bez Granic oraz zapis upalnej nocy podczas „Local Warming”. Ponownie przejedziemy się też Autobusem Kultury.
MOK Olsztyn zapewnia, że to dopiero początek. Jak zapewnia, „przerzuca się na dwójkowy system Leibniza i rozpoczyna cyfrową implementację rozwiązań, które zapobiegną waszemu gnuśnieniu podczas przymusowej izolacji”.
Więcej informacji jest na stronie internetowej www.mok.olsztyn.pl oraz na profilach: Facebook, Instagram i YouTube.
Redakcja: K. Ośko