DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

MP w pływaniu – 2. dzień: srebro Moniki Czerniak

Drugi dzień Głównych Mistrzostw Polski przyniósł jeden medal dla pływaków z naszego regionu – srebro na 200 metrów kraulem zdobyła Monika Czerniak z AZS UWM Olsztyn.

Reprezentantka gospodarzy czuła pewien niedosyt po starcie.

00:00 / 00:00

Przed pierwszym wyścigiem dzisiejszych finałów srebrne medale w kategorii seniorek i złote w kategorii młodzieżowców odebrała damska sztafeta z AZS UWM Olsztyn za wczorajszy wyścig 4×100 metrów stylem dowolnym. Dla Joanny Zachoszcz były to kolejne krążki. 21-latka zdobyła także tytuł Mistrza Polski w wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym, czyli odebrała dwa złota – dla seniora i młodzieżowca. Jakie to uczucie mieć cztery medale na półmetku zawodów?

Na podium zarówno wyścigu na 800 metrów, jak i 4×100 stylem dowolnym stanęła także Manuela Wikieł, która odebrała srebrne medale za konkurencję indywidualną oraz srebro i złoto za sztafetę.