Braniewo, Aktualności, Aplikacja mobilna, Lidzbark Warm., Regiony
Niebezpieczna jazda na hulajnogach. Dwóch 14-latków trafiło do szpitala
Dwa wypadki 14-latków na hulajnogach elektrycznych w regionie. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń, do których doszło w Braniewie i Ornecie.
Policjanci z Braniewa otrzymali zgłoszenie o 14-latku, który przewrócił się na hulajnodze elektrycznej. Jak przekazała mł. asp. Justyna Romańczuk z braniewskiej policji, nastolatek uderzył w ciężarówkę.
Na miejsce skierowano patrol policji, który ustalił, że kierujący hulajnogą elektryczną poruszał się chodnikiem. Podczas omijania pieszej zahaczył o znak drogowy, przez co stracił panowanie nad hulajnogą. Następnie miał kontakt z jadącym prawidłowo pojazdem ciężarowym
– tłumaczyła
Na szczęście nastolatek miał kask ochronny. Trafił do szpitala na obserwację.
Policjanci wyjaśniają też okoliczności podobnego wypadku z Ornety. Tu 14-latek jechał hulajnogą elektryczną za szybko i bez kasku. Wjechał w tył osobówki, doznając obrażeń.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: J. Golon
Redakcja: P. Jaguszewski


















