DZIŚ: 13 °C pogoda dziś

Olimpia bez punktów w meczu z rezerwami Lecha

Nieudany wyjazd ligowy zaliczyła Olimpia Elbląg. We Wronkach elblążanie przegrali z rezerwami Lecha Poznań 1:2.

Zaległego meczu 18. kolejki eWinner 2. Ligi piłkarze Olimpii nie zaliczą do udanych. Drugoligowców z Elbląga i Poznania w ligowej tabeli dzieliły 3 punkty, więc – aby utrzymać dystans punktowy – goście spotkania musieli wygrać albo przynajmniej zremisować.

Przez ponad pierwsze pół godziny meczu żadna z drużyn nie wyszła na prowadzenie. Udało się to w 34. minucie gospodarzom spotkania po golu Igora Stankiewicza.

Podopieczni Przemysława Gomułki podnieśli się i w 45. minucie Bartłomiej Mruk wyrównał wynik spotkania. Jednak Lech nie zamierzał na tym kończyć. W 60. minucie po raz kolejny strzału Lecha nie obronił Andrzej Witan, do którego bramki trafił Karol Kalata na 2:1.

Dzięki zwycięstwu poznanianie odrobili 3 punkty i są tuż za Olimpią, która ma jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania. Drużyna z Elbląga pozostała na 9. lokacie, natomiast Lech jest obecnie 10.