DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Olimpia Elbląg wygrała z Pogonią Siedlce

Olimpia Elbląg wygrała 1:0 z Pogonią Siedlce w zaległym meczu 9. kolejki eWinner II-ligi. Bramkę dla gospodarzy w 36. minucie zdobył Dominik Kozera.

To było trzecie z rzędu zwycięstwo elblążan. – Gratuluję trenerowi i drużynie gospodarzy zwycięstwa i zdobycia 3 punktów – powiedział na pomeczowej konferencji Marek Brzozowski, trener Pogoni Siedlce.

Byliśmy przygotowani na taką grę, że przeciwnik preferuje futbol bezpośredni. Często prostymi środkami, piłkami kierowanymi głównie przez bramkarza. Jeśli chodzi o samo budowanie akcji przez Olimpię, to głównie w obrębie swojego pola karnego i to neutralizowaliśmy. Jeden stały fragment gry (rzut wolny) doprowadził do tego, że wlaliśmy wiarę w serca gospodarzy i później ciężko było nam odwrócić ten wynik

– dodał.

– Mieliśmy pełną kontrolę nad meczem – mówił Przemysław Gomułka, trener ZKS Olimpii Elbląg.

Chcieliśmy po przechwytach na połowie przeciwnika grać szybko, do przodu, pierwszym podaniem – to co trener Pogoni Siedlce powiedział. Obrona przeciwnika nie miała nigdy „szóstki” przed sobą i dlatego chcieliśmy to wykorzystać. Budowaliśmy akcję od tyłu. Uważam, że zaczęliśmy świetnie mecz. Mieliśmy pełną kontrolę nad meczem, więcej posiadania piłki. Pogoń Siedlce to był najmocniejszy przeciwnik w tym sezonie, bardzo dobrze przygotowany do meczu

– podsumował Gomułka.

Dzięki zwycięstwu olimpijczycy z Elbląga awansowali w tabeli II-ligi na 5. pozycję tracąc zaledwie 1 pkt do obecnego lidera z Kaszub – Radunii Stężyca.
Kolejne spotkanie elbląscy piłkarze rozegrają na wyjeździe w niedzielę o godz. 17.30 z ŁKS-em II Łódź.