Strona główna Radio Elbląg
Posłuchaj
Pogoda
Elbląg
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Olimpia Olsztynek świętuje 80-lecie. Łączy pokolenia i patrzy w przyszłość

80-lecie Olimpii Olsztynek

Miejski Klub Sportowy Olimpia Olsztynek — jedno z najstarszych stowarzyszeń sportowych w regionie — świętował 20 czerwca jubileusz 80-lecia istnienia. Założony 15 kwietnia 1946 roku klub od pokoleń jednoczy lokalną społeczność.

Historia Olimpii to bogata karta polskiej piłki regionalnej. Drużyna trzykrotnie w swojej historii awansowała do III ligi (w latach 50. XX wieku, w sezonie 1993/1994 oraz w latach 2014–2016). Do największych sukcesów pucharowych klubu należy zdobycie wojewódzkiego Pucharu Polski w sezonie 2014/2015 oraz finał tych rozgrywek kilka lat później (2020/2021). Warto pamiętać, że w połowie ubiegłego wieku Olimpia prężnie rozwijała także sekcje kolarstwa, koszykówki i siatkówki.

Jubileuszowe obchody na Stadionie Miejskim rozpoczęły się rano od turnieju żaków o Puchar Burmistrza Olsztynka. Prawdziwym zwieńczeniem dnia był jednak popołudniowy mecz oldboyów. Na murawie pojawili się dawni zawodnicy, którzy na to spotkanie przyjechali z różnych zakątków Polski, a nawet Europy.

Tożsamość Olimpii stanowią ludzie, którzy są tu od zawsze, oraz niezwykle rodzinny klimat. Grali tu ojcowie, a dziś grają synowie czy wnukowie

— podkreślała Emilia Nowicka, członkini zarządu klubu.

Wtórował jej Lukas Derus, również zasiadający w zarządzie.

Wspaniale było powitać zasłużonych zawodników i działaczy, z którymi kiedyś dzieliliśmy boisko. To 80-lecie można uznać za niezwykle udane

– dodał.

Wzruszenia nie krył także Jan Fijałkowski, żywa legenda klubu, związany z Olimpią od ponad 30 lat jako zawodnik, trener i działacz.

Z dumą patrzyłem na dawnych kolegów znowu na boisku. Najważniejsze tego dnia były wspomnienia, przyjaźnie i niezmienne przywiązanie do klubowych barw

– powiedział.

Obecny na uroczystościach burmistrz Olsztynka Robert Waraksa zarysował plany rozwoju bazy sportowej na najbliższe lata. Kluczowym wyzwaniem dla samorządu będzie oświetlenie Stadionu Miejskiego, budowa nowych, zadaszonych trybun, modernizacja orlików oraz zagospodarowanie terenów w parku miejskim przy ul. Zajęczej.

Wspólnie z Radą Miejską przekazujemy co roku setki tysięcy złotych na szkolenie dzieci i młodzieży. To tutaj rodzą się talenty. Naszą rolą jako samorządu jest zapewnienie warunków, w których marzenia o „wielkiej piłce” i zdrowym stylu życia mogą się realizować

— zadeklarował burmistrz Waraksa.

Olimpia Olsztynek zakończyła obecny sezon na wysokim, 4. miejscu w klasie okręgowej. Przed rundą jesienną w klubie szykują się zmiany w sztabie szkoleniowym. Kibicom pozostaje trzymać kciuki za kolejne awanse i życzyć klubowi stu lat.

80-lecie Olimpii Olsztynek

80-lecie Olimpii Olsztynek

80-lecie Olimpii Olsztynek

80-lecie Olimpii Olsztynek

80-lecie Olimpii Olsztynek

80-lecie Olimpii Olsztynek

80-lecie Olimpii Olsztynek

Redakcja: M. Rutynowski za słuchacz Radia Olsztyn