DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro

Olsztyńscy karatecy z kolejnymi sukcesami w Polsce i Europie

W ostatnich tygodniach reprezentanci Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate wzięli z sukcesami udział w Pucharze Europy w Budapeszcie i XX Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Kujawy IKO Cup.

W weekend 9-10 grudnia 2023 r. trzy zawodniczki Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate: juniorki Aisha Ndiaye i Zuzanna Dąbkowska oraz seniorka Aleksandra Wieczorek wzięły udział w 20 Pucharze Europy Karate Kyokushin, który odbył się w stolicy Węgier.

Wszystkie zawodniczki startowały w konkurencjach układów kata – juniorki 16-17 lat oraz seniorki. Pierwszego dnia wystartowały juniorki. Po bardzo dobrym wykonaniu kata Saifa, zawodniczki Aisha i Zuzanna przeszły do tury finałowej, w której wykonywały Gekisai sono san. Także tym razem nie zawiodły i udowodniły, że są w ścisłej czołówce najlepszych zawodniczek w Europie. Aisha zajęła miejsce 6.  Zuzanna wygrała kategorię zajmując miejsce 1. Przypomnijmy, iż Zuzanna jest aktualną mistrzynią Europy.

Drugiego dnia startowali seniorzy. Sensei Aleksandrze niewiele brakowało, aby wejść do tury finałowej. Ostatecznie zajęła 7. miejsce. Wielu emocji dostarczyły również walki seniorów w kategorii Open, które były na bardzo wysokim poziomie i również zaowocowały miejscami na podium. Mistrzem wszech wag u mężczyzn został zawodnik wrocławskiego klubu Patryk Sypień, srebro wywalczył zawodnik z Olecka Filip Maksimowicz, a wśród kobiet srebro przywiozła Daria Dąbkowska-Szefer z Siemianowic.

W dniu 9 listopada 2023 r. odbył się we Włocławku XX Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Kujawy IKO Cup z udziałem ponad 300 zawodników z 18 klubów z całej Polski. Olsztyński Klub Kyokushin Karate powtórzył sukces z ubiegłego roku, zdobywając w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce. OKKK reprezentowało 43 zawodników, którzy wystartowali w konkurencji walk – kumite i układów – kata. Medalistami w KATA zostali – I miejsca: Antoni Harpak, Maksymilian Gierczak, Nela Paszkowska, Lilianna Paszkowska, II miejsca: Zuzanna Drążek, Malwina Otremba, Izabela Ostrowska, III miejsca: Lila Gajko. Do tury finałowej ponadto dostały się: Magdalena Swat, Sandra Gajko, Oliwia Szwarc. Medalistami w KUMITE zostali – I miejsca: Natan Jurcewicz, Paweł Kwiatkowski, Kacper Kruger, Nela Paszkowska, Lilianna Paszkowska, Nadia Załuska, II miejsca: Hubert Murawski, Milewicz Julia, Sandra Gajko, Malwina Otremba, Mateusz Markuszewski, III miejsca: Wiktoria Bednarek, Zuzanna Drążek, Zuzanna Petynka, Tymon Harasimowicz, Antoni Harpak, Hanna Drobot, Maria Gryko, Igor Achramowicz.

Redakcja: M. Rutynowski za OKKK