Strona główna Radio Elbląg
Posłuchaj
Pogoda
Elbląg
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Organizacyjna porażka podczas Euro 2024? Komentator z Olsztyna nie ma wątpliwości

Maciej Iwański z prawej Fot. Platforma X

Czemu komentatorzy oceniają bardzo krytycznie piłkarskie mistrzostwa Europy 2024? Opowiedział o tym dziennikarz sportowy z Olsztyna Maciej Iwański.

Problemy komunikacyjne, spóźnione pociągi, zakłopotani wolontariusze – takie wrażenia po dotychczasowym przebiegu Euro 2024 ma Maciej Iwański z TVP Sport. Jak powiedział komentator „niemiecki turniej to turniej rozczarowania, jeśli chodzi o organizację”. Oczom podróżujących rzucają się m.in. remonty tras kolejowych, które trwają latami, a na których obecnie nikt nie pracuje. Iwański zaznaczył, że w porównaniu do 2006 roku i mistrzostw świata, które także odbyły się w Niemczech, tegoroczny europejski czempionat wypada blado.

To jest przedziwne. To jest coś, czego nie było wcześniej i nie znam odpowiedzi na pytanie, dlaczego jakość organizacyjna się pogorszyła, jeśli chodzi o naszych sąsiadów

– mówił Iwański.

Dodał też, że organizatorzy nie pomyśleli o kibicach, którzy, wychodząc ze stadionów, są pozostawieni samym sobie, a komunikacja miejska nie jest gotowa na nadciągający tłum.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za M. Świniarski