DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Pechowa porażka Olimpii z liderem tabeli

Trudne warunki, grząskie boisko i… pechowa druga porażka Olimpii na własnym stadionie. W 18. kolejce Olimpia podejmowała lidera Kotwicę Kołobrzeg, której uległa 2:3.

Świetne otwarcie meczu zanotowali gospodarze, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie po strzale Jakuba Sangowskiego. – Spodziewaliśmy się bardzo trudnego pojedynku w Elblągu – powiedział po meczu Maciej Bartoszek, trener Kotwicy Kołobrzeg.

Olimpia bardzo dobrze weszła w to spotkanie, bardzo dobrze czuła się na tym trudnym boisku, przeprowadziła kilka bardzo ciekawych akcji, uzyskała prowadzenie i musieliśmy gonić wynik. To nie były przypadkowe akcje, tylko wypracowane. Można powiedzieć, że piłkarze gospodarzy czuli się dzisiaj idealnie

– podkreślił.

– Gratuluję zwycięstwa trenerowi i drużynie gości, ale przede wszystkim mojemu zespołowi wspaniałego meczu na tak ciężkiej murawie – mówił Przemysław Gomułka, trener Olimpii Elbląg.

Staraliśmy się ze sztabem, aby dać z siebie wszystko, podobnie cała drużyna. Uważam, że przy tak grząskim boisku był to dobry mecz nie tylko ze strony Kotwicy, ale też z naszej. Do przerwy mecz powinien być zamknięty wynikiem 3:0. Jeśli potrafisz z liderem w pierwszej połowie kilka stuprocentowych sytuacji stworzyć, ale ich nie trafiasz, to pokazuje, że jesteś dobrze przygotowany do zawodów i masz dobry pomysł na mecz

– wyjaśniał.

Przed pierwszym gwizdkiem prezes Olimpii Paweł Guminiak wręczył pamiątkową koszulkę pomocnikowi Michałowi Kuczałkowi, który rozegrał w barwach olimpijczyków setny mecz.

W kolejnym meczu elblążanie zagrają 2 grudnia o godz. 13j na wyjeździe z Olimpią Grudziądz.

Olimpia Elbląg 2:3 Kotwica Kołobrzeg

Gole: Jakub Sangowski 2, 44 – Jonathan Júnior 42, 84 (k), 90 (k)

Olimpia: 22. Łukasz Łęgowski – 15. Patryk Jakubczyk, 30. Dawid Wierzba, 5. Kacper Szczudliński, 17. Marcel Stefaniak – 29. Jakub Sangowski (83, 28. Ołeksandr Jacenko), 16. Maciej Spychała, 7. Kacper Jóźwicki, 11. Maciej Famulak (75, 6. Kamil Bartoś) – 20. Adam Żak, 19. Dominik Kozera (75, 23. Konrad Łabecki).

Kotwica: 12. Krystian Michalski – 21. Michał Kozajda, 52. Jakub Rzeźniczak (83, 10. Michał Cywiński), 19. Sebastian Murawski (72, 77. Tafara Madembo), 4. Cezary Polak – 7. Łukasz Kosakiewicz, 8. Jakub Żubrowski, 24. Filipe Oliveira, 11. Tomasz Kaczmarek (60, 99. Olaf Nowak) – 9. Filip Kozłowski, 39. Jonathan Júnior.