DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Pewne zwycięstwa i trzy punkty dla trzecioligowców z regionu

Pewne zwycięstwo Stomilu Olsztyn. W meczu inaugurującym trzecią kolejkę piłkarskiej trzeciej ligi „biało-niebiescy” przed własną publicznością pokonali Wartę Sieradz 4:1. Zwycięstwo zaliczyły także GKS Wikielec i Polonia Lidzbark Warmiński.

Pierwszą bramkę strzelił w 35. minucie Karol Żwir. Do przerwy było 1:0 dla Stomilu. Później do siatki rywali trafił w 53. minucie Tamaz Babunadze, a 7 minut później trzecią bramkę dla olsztynian dołożył Jakub Fronczak. W 86. minucie kolejny raz bramkarza Warty pokonał Babunadze. Drużyna z Sieradza zdobyła honorową bramkę w 90. minucie.

Trener biało-niebieskich Piotr Zajączkowski cieszy się z okazałego zwycięstwa z trudnym przeciwnikiem, ale ma także swoje bolączki.

Stomil po trzech meczach ma 7 punktów i jest pierwszy w tabeli, ale to był dopiero jeden mecz trzeciej kolejki. Pozostałe zostaną rozegrane w najbliższą sobotę 17 sierpnia.

Inny trzecioligowiec z regionu GKS Wikielec pokonał na wyjeździe 3:1 rezerwy Legii Warszawa. Trener drużyny z Wikielca w drugiej połowie zobaczył czerwoną kartkę.

To był mecz pełen kontrowersji, ale udało nam się wygrać z wymagającym przeciwnikiem

– mówił Damian Jarzembowski.

Bardzo imponujący start w sezonie Betclic 3. Ligi notuje Polonia Lidzbark Warmiński. W 3. kolejce beniaminek pokonał u siebie Broń Radom 1:0 po bramce z rzutu karnego Konstantyna Czernija w 69. minucie. O meczu opowiedział trener gości Mateusz Dudek. Szkoleniowiec Polonii Daniel Wierzbowski gratulował swoim zawodnikom determinacji.

Polonia ma na swoim koncie 2 zwycięstwa i remis. Z 7 punktami zajmuje 3. miejsce w tabeli 3. ligi.