DZIŚ: 13 °C pogoda dziś

Porażka Olimpii w Grudziądzu

W nietypowym dla ligowców terminie, bo w środku tygodnia, doszło do starcia Olimpii Grudziądz z Olimpią Elbląg. Zdecydowanie lepsi byli gospodarze, którzy pewnie wygrali 3:0.

Zaległa konfrontacja dwóch Olimpii była wynikiem nadrabiania zimowych zaległości. Broniąca się przed spadkiem drużyna z Grudziądza nie przegrała jeszcze w rundzie wiosennej meczu. Elblążanie natomiast w tegorocznych spotkaniach zdobyli 4 punkty. Nic więc dziwnego, że w pojedynku przed własną publicznością drużyna z Grudziądza liczyła na trzy punkty.

Mecz od początku układał się po myśli gospodarzy, którzy po bramkach Szymona Krocza (5. min.) i Kacpra Cichonia (25. minuta) schodzili na przerwę z dwubramkową zaliczką. Po przerwie gospodarze dołożyli jeszcze jedną bramkę, której autorem był Kacper Rychel (73. min.).

Dzięki wygranej Olimpia Grudziądz dopisała do swojego konta trzy punkty i ma już tylko cztery oczka straty do GKS-u Jastrzębie, które plasuje się nad strefą spadkową. Piłkarze z Elbląga natomiast z dorobkiem 30 punktów, zajmują 10 lokatę.

Redakcja: Ł. Sadlak