DZIŚ: 14 °C pogoda dziś

Porażka w Stężycy. Stomil coraz niżej w tabeli

Radunia Stężyca – Stomil Olsztyn

Stomil Olsztyn przegrał wyjazdowe spotkanie z Radunią Stężyca 0:1. Olsztynianie po dwóch porażkach z rzędu zajmują 15. miejsce w tabeli, zagrożone spadkiem z ligi.

Niedzielny mecz zakończył ciężki okres piłkarzy Stomilu, gdyż było to ich trzecie spotkanie w ciągu tygodnia. W środę olsztynianie nadrabiali ligowe zaległości. We Wronkach zmierzyli się z rezerwami Lecha Poznań. Podopieczni Janusza Bucholca przegrali z teoretycznie słabszym rywalem 0:1.

Stomil rozpoczął dzisiejszy mecz w składzie: Miłosz Garstkiewicz, Filip Wójcik, Bartosz Waleńcik, Hubert Sadowski, Michal Bezpalec, Michał Karlikowski, Kacper Kondracki, Filip Laskowski, Karol Żwir, Daniel Pietraszkiewicz i Piotr Kurbiel.

Po pierwszej połowie tablica wyników w Stężycy wskazywała 0:0. Nie oznacza to jednak, że z boiska wiało nudą – wręcz przeciwnie. Obie drużyny stworzyły sobie przynajmniej po jednej wybornej sytuacji do objęcia prowadzenia.

Po zmianie stron mecz nabrał jeszcze większych rumieńców. Po kilku niezłych akacjach z obu stron, to gospodarze, w 61. minucie znaleźli sposób na pokonanie Miłosza Garstkiewicza. Zimną krew w polu karnym zachował Wojciech Słomka, dla którego było to pierwsze trafienie w sezonie.

Po starcie gola Stomil został zepchnięty do głębokiej defensywy, a gospodarze dążyli do podwyższenia prowadzenia. Mieli ku temu także kilka dobrych okazji. Jednej z nich, po strzale w poprzeczkę, nie wykorzystał Hubert Zwoźny.

Mecz zakończył się skromną wygraną gospodarzy, która pozwoliła im umocnić się w ścisłej czołówce tabeli. Stomil po dwóch porażkach z rzędu i dorobkiem 20 punktów zajmuje 15. miejsce w tabeli, zagrożone spadkiem z ligi.

Redakcja: Ł. Sadlak