Relacje ludzko-zwierzęco-roślinne czyli o pokrewieństwie filozofii i sztuki
Filozofia Filmowo, czyli jeden z najstarszych tematycznych przeglądów filmowych na Warmii i Mazurach dobiega końca.
Dziś ostatni dzień ósmej edycji przeglądu poświęconego wzajemnym relacjom pomiędzy światem przyrodniczym a człowiekiem. Za nami dyskusje, pokazy filmów nagradzanych i nominowanych do prestiżowych nagród filmowych, a przed nami jeszcze dziś ciąg dalszy warsztatu filmowego zakończony pokazem filmów zrealizowanych podczas zajęć.
Warsztat odbywa się w sali pod amfiteatrem, gdzie również można oglądać wystawę prac studentów i absolwentów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. O wystawie opowiada jej kuratorka dr Anna Drońska.
Dzisiejsza filozofia i sztuka są bardzo pokrewne, mówi się nawet, że artyści są papierkiem lakmusowym społeczeństwa, reagują dużo szybciej na różne rzeczy, które dzieją się w naszej przestrzeni. Wystawą zwracamy się w stronę innych bytów, studenci i absolwenci wypowiadają się na temat relacji ludzko-zwierzęcych
– mówi dr Anna Drońska.
Wystawę „My i oni – oni i my” można oglądać do 6 października w sali pod amfiteatrem. Współorganizatorami Filozofii Filmowo są Miejski Ośrodek Kultury i Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki.
Autor: A. Kulik
Redakacja: ASocha