DZIŚ: 13 °C pogoda dziś

Reprezentacja Polski w finale baraży o Euro 2024

Polska wygrywa z Estonią 5:1 w meczu barażowym o awans do piłkarskich mistrzostw Europy. W finale baraży zagrają z Walią.

Biało-czerwonych czeka ostatni etap walki o awans na Euro 2024 w Niemczech. W półfinale swojej ścieżki barażowej podejmowali znacznie niżej notowaną Estonię, a w finale zagrają pięć dni później na wyjeździe z Walią.

Mecz lepiej rozpoczął się dla reprezentantów Polski. Bramkę w 22. minucie spotkania zdobył Przemysław Frankowski. Od 27. minuty Estonia grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Maksima Paskotsiego.

Druga połowa to  szybki gol Polaków. W 50. minucie do bramki Estończyków trafił Piotr Zieliński. To rozwiązało worek z bramkami, bo wynik na korzyść Polski powiększyli Jakub Piotrowski (70. minuta), Estończyk Karol Mets (73. minuta – samobój) i Sebastian Szymański (77. minuta). Chwilę nieuwagi wykorzystali też reprezentanci Estonii, kiedy w 78. minucie Wojciecha Szczęsnego pokonał Martin Vetkal. Co ciekawe, to był jedyny celny strzał Estończyków na biało-czerwoną bramkę.

Już we wtorek Polacy zmierzą się w Cardiff z reprezentacją Walii, która pokonała w swoim półfinale Finlandię 4:1.

Polska – Estonia 5:1

Redakcja: M. Rutynowski za PAP