Strona główna Radio Elbląg
Posłuchaj
Pogoda
Elbląg
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Samorząd województwa przekaże pieniądze na nowy sprzęt dla mundurowych

fot. Przemysław Getka

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przeznaczył 600 tysięcy złotych dla służb mundurowych z regionu. Po 200 tysięcy na kupno nowego sprzętu dostaną straż pożarna, policja i straż graniczna.

W czerwcu dotację w wysokości 1 miliona 700 tysięcy złotych otrzymało kilkadziesiąt jednostek ochotniczych straży pożarnych w województwie. Tym razem pomoc finansowa trafi do strażaków zawodowych oraz funkcjonariuszy policji i straży granicznej.

Jak podkreślił marszałek województwa Marcin Kuchciński, to są wydatki związane z poprawą bezpieczeństwa publicznego, a więc wszystkich mieszkańców regionu.

Sama ofiarność strażaków, zawodowych i ochotników, policjantów czy funkcjonariuszy straży granicznej nie wystarczy, jeśli te służby nie będą dysponowały nowoczesnym sprzętem

– dodał marszałek województwa.

Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie kupi za przyznaną dotację łódź ratowniczą i 3 samochody ratowniczo-gaśnicze, policjanci nieoznakowany radiowóz, a straż graniczna cztery quady z odpowiednim wyposażeniem, silnik do łodzi patrolowej i urządzenia do koszenia roślinności w pasie drogi granicznej.

Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski