DZIŚ: 14 °C pogoda dziś

Stomil się rozpędza. Kolejna wygrana w lidze

Stomil Olsztyn – Chojniczanka Chojnice. Fot. Ł. Kozłowski

Stomil Olsztyn wygrał na własnym boisku z Chojniczanką Chojnice 2:1. To drugi mecz i drugie zwycięstwo olsztynian pod wodzą trenera Bucholca.

Drużyna Stomilu,  w porównaniu do ostatniego pojedynku ze Stalą Stalowa Wola, przystąpiła do meczu zaledwie z jedną zmianą w składzie. Od pierwszej minuty na boisku zobaczyliśmy Michała Karlikowskiego, który w Stalowej Woli strzelił zwycięską bramkę.

Do chwilowej zmiany doszło także na ławce trenerskiej, na której nie zobaczyliśmy szkoleniowca Stomilu Janusza Bucholca, który został zdyskwalifikowany na dwa mecze przez Komisję Dyscyplinarną PZPN. Jego miejsce zajął Grzegorz Lech.

Stomil już w 15. minucie wyszedł na prowadzenie. Po uderzeniu Filipa Wójcika piłka trafiła w samo okienko bramki strzeżonej przez Damiana Primela. Osiem minut później mogło być już 2:0, jednak potężne uderzenie Wójcika z 20 metrów o centymetry minęło bramkę gości. Gospodarzom udało się podwyższyć prowadzenie jeszcze przed przerwą, kiedy w doliczonym czasie gry kapitalnym strzałem popisał się Michał Bezpalec.

Po zmianie stron żadna z drużyn, przez blisko 30 minut, nie potrafiła wypracować sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. To zmieniło się w 76. minucie, kiedy po błędzie w polu karnym Michała Karlikowskiego sędzia podyktował rzut karny dla gości. Z okazji na kontaktowego gola skorzystał Tomasz Mikołajczak, który pewnie wykonał jedenastek.

Mimo kilku dobrych okazji z obu stron mecz zakończył się oczekiwaną wygraną Stomilu 2:1. To drugi mecz i drugie zwycięstwo olsztynian pod wodzą trenera Bucholca. Za tydzień Stomil podejmie w Olsztynie KKS Kalisz.

W innym meczu II ligi Olimpia Elbląg pokonała na własnym boisku GKS Jastrzębie 2:1.