DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Sukcesy pływaków na mistrzostwach Polski

W rozgrywanych w Lublinie pływackich mistrzostwach Polski znakomity start zaliczył Bartosz Kapała z Kormorana Olsztyn. Złoto w rywalizacji na 1500 metrów stylem dowolnym dało mu kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów. Podobnie, jak złoty medal na dystansie 800 metrów.

Do tego dołożył srebro na 400 metrów stylem dowolnym i brąz na tym samym dystansie stylem zmiennym. Piotr Woźniak z Kormorana wywalczył srebro na 1500 metrów w kategorii młodzieżowców (zawodników wieku 19-23 lat), a klubowa koleżanka Woźniaka i Kapały Roksana Sujkowska, również w kategorii młodzieżowców, zajęła 9. miejsce na dystansie 800 metrów dowolnym.

Trzecia na 100 metrów klasykiem była Karolina Piechowicz z Płetwala Szczytno. Bardzo dobrze spisała się również Gabriela Wójtowicz ze Swimlandu Olsztyn. Na 100 metrów stylem grzbietowym poprawiła swój rekord życiowy, co dało jej 4. miejsce. Na dystansie o połowę krótszym uplasowała się na 5. pozycji.

Autor: M. Świniarski
Redakcja: K. Ośko