DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro

Tenisiści stołowi z Działdowa powalczą o mistrzostwo Polski

Dekorglass Działdowo ponownie zagra o mistrzostwo Polski tenisistów stołowych! Podopieczni Michała Dziubańskiego postawili kropkę nad „i” w Bydgoszczy w rewanżowym meczu z miejscową Gwiazdą.

Do rewanżowego spotkania w Bydgoszczy działdowianie przystąpili z bardzo pokaźną zaliczką w postaci zwycięstwa 3:0 i 9:2 w setach. Aby awansować do wielkiego finału, podopiecznym Michała Dziubańskiego potrzebne były zaledwie 3 wygrane sety. W pierwszym pojedynku 1/3 celu zrealizował Kai Konishi, który przegrał z Mołdawianinem Vladislavem Ursu 1:3. Dekorglass mógł świętować awans do finału Superligi w trakcie drugiego pojedynku Jakuba Dyjasa z Arturem Grelą. Reprezentant Polski z Działdowa, prowadząc 2:1, przypieczętował zwycięstwo w całej rywalizacji. Ostatecznie Dyjas wygrał ten pojedynek 3:1. Kolejny punkt dołożył Duńczyk Jonathan Groth, pokonując 3:2 Taku Takakiwę. Czwarty mecz zakończył się wygraną zawodnika gospodarzy – Ursu, a więc do rozstrzygnięcia pojedynku bydgosko-działdowskiego potrzebny był piąty mecz deblowy. Para Dekorglassu Konishi/Groth ostatecznie wygrała 3:2 z duetem Takakiwa/Grela.

23 czerwca w wielkim finale zmierzą się ponownie ekipy z Bogorii i Dekorglassu. Przed rokiem wygrali zawodnicy z Grodziska Mazowieckiego 3:0. Z kolei w tym sezonie zespoły spotkały się w finale Pucharu Europy ETTU, w którym dwukrotnie triumfowali działdowianie 3:0.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski