DZIŚ: 14 °C pogoda dziś

Trzy bramki Stomilu na wyjeździe i… powrót bez punktów

Aż siedem bramek padło w wyjazdowym meczu Stomilu Olsztyn z Polonią Bytom. Niestety, komplet punktów zanotowali gospodarze.

Wynik w 23. minucie otworzył zawodnik Polonii Tomasz Gajda. Chwilę przed przerwą do remisu doprowadził Filip Laskowski. Kolejne trzy trafienia zanotował olsztyński gracz Michał Karlikowski – z tym, że pierwsza bramka z nich, w 46. minucie, była samobójcza – piłka kopnięta przez Dawida Wolnego z Polonii przetoczyła się po jego nodze i wpadła do siatki. Karlikowski zrehabilitował się cztery minuty później, a w 77. minucie, po jego bramce, Stomil objął prowadzenie. Gospodarze najpierw wyrównali stan spotkania (Krzysztof Ropski w 82. minucie), a następnie objęli prowadzenie (Konrad Andrzejczak w 85.). Mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla gospodarzy.

W następnej kolejce, w niedzielę o godzinie 16.15 Stomil Olsztyn podejmie Olimpię Elbląg.

Redakcja: K. Ośko