DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

W meczu sparingowym Stomil Olsztyn pokonał rezerwy Legii Warszawa

Stomil Olsztyn rozegrał pierwsze spotkanie sparingowe w tym roku. Po bramkach Iwana Briknera i Piotra Kurbiela wygrał z rezerwami Legii Warszawa 2:0.

Pierwszą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy zyskali optyczną przewagę i jako pierwsi stworzyli zagrożenie pod bramką. Na nic się to jednak zdało – świetnie dysponowany tego dnia Mateusz Drabiszczak wysoko odebrał piłkę „Legioniście”, wprowadził w pole karne, a następnie przekazał Iwanowi Briknerowi, który strzelił nie do obrony.

Kilkanaście minut później całkowicie pogubiła się obrona warszawiaków, co wykorzystał Piotr Kurbiel, pewnie pokonując golkipera gości w sytuacji sam na sam.

Po niezłej pierwszej połowie tempo gry nieco zmalało, a obie drużyny nie potrafiły poważnie zagrozić bramce rywala. Sparing i nadchodzące dni ocenił trener Stomilu Bartosz Tarachulski.

Teraz piłkarze udadzą się do Katowic, skąd w niedzielę wylecą na 8-dniowy obóz do Dubaju.