DZIŚ: 15 °C pogoda dziś

Drugi mecz, druga porażka Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkarska PlusLiga ruszyła na dobre. Indykpol AZS Olsztyn miał drugą okazję, by zdobyć ligowe punkty, po nieudanej inauguracji sezonu przed własną publicznością. Niestety akademicy z Kortowa przegrali na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki 1:3.

W okresie przygotowawczym obie drużyny sparowały ze sobą czterokrotnie. Dwa razy lepsi byli siatkarze ze stolicy Warmii, tyle samo wygranych zanotowała drużyna z Podlasia. Po pierwszym spotkaniu sezonu oba zespoły były w nieco odmiennych nastrojach. Akademicy ulegli w hali Urania PGE GiEK Skrze Bełchatów 1:3, a suwalczaninie wygrali na wyjeździe z Norwidem Częstochową 3:1.

Dobrą dyspozycję siatkarze Ślepska potwierdzili także w dzisiejszym meczu. Tylko pierwszy set, wygrany przez siatkarzy z Olsztyna 25:15, dawał nadzieję na końcowy sukces. W kolejnych partiach drużyna z Suwałk dokonała korekty w grze i wygrała pewnie sety do 15, 19 i 19.

Redakcja: M. Rutynowski