DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Zawód i niedosyt. Indykpol AZS przegrał trzeci mecz z rzędu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle za mocna dla Indykpolu AZS Olsztyn. Akademicy z Kortowa przegrali w Uranii 1:3 (17, -25, 20, 21).

Była to trzecia z rzędu porażka zawodników prowadzonych przez Juana Manuela Barriala. Do tej pory przegrali z PGE GiEK Skrą Bełchatów 1:3 i w tym samym stosunku ze Ślepskiem Malow Suwałki. Przed rozpoczęciem 3. serii gier plasowali się na 12. miejscu.

W drugim secie spotkania z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, wygranym na przewagi, olsztynianie prowadzili już 23:18 i 24:20. Z kolei w czwartym secie, przegranym do 21, AZS wygrywał już 14:9 i 15:11. To jednak nie koniec rażących błędów po stronie AZS-u. Nie popisał się również sztab szkoleniowy, który… zapomniał dokonać zmiany powrotnej przy stanie 21:20 dla ZAKSY w 4., decydującym secie. Po kilkunastu sekundach zmiana została ostatecznie przeprowadzona, ale sędzia ukarał zespół czerwoną kartką za opóźnianie gry i zrobiło się 22:20 dla ZAKSY. Co o tym spotkaniu i o sytuacji ze zmianą powrotną sądzi trener AZS-u – Juan Manuel Barrial?

[TŁUMACZENIE:] To był mecz z momentami, a to za mało. Kiedy masz okazję, żeby wygrać, prowadzisz 7-8 punktami, musisz to wykorzystać. Tak samo było w meczu ze Skrą. Nie mówię tylko o ostatnim secie w dzisiejszym meczu. Mówię o utrzymaniu poziomu gry i koncentracji. Jeśli tego nie robisz, jest tak, jak widzimy na tablicy wyników. – Jak możemy robić taki rażący błąd w ostatnich akcjach meczu. Przegrywamy jednym punktem i zapominamy zrobić zmiany powrotnej. Otrzymujemy czerwoną kartkę i tracimy punkt… – Jakubiszak nie zmienił się z Gąsiorem. To się stało. – Ale to był niepotrzebny chaos… – Dla Ciebie to chaos – okej. Jakubiszak powinien być na linii zmian, a nie na boisku. – Jak trener skomentuje to roztrwonienie przewagi w drugim i czwartym secie? Co się stało, że tak łatwo oddajemy taką przewagę rywalom? – Zawodnicy nie wykorzystują okazji. Przy tylu punktach „na plusie” powinieneś grać punkt za punkt, a nie dawać rywalom możliwość kontry. Musimy nad tym pracować. Jeśli masz taką okazję – musisz ją wykorzystać

– powiedział w rozmowie z Maciejem Świniarskim.

W ekipie ZAKSY dobre spotkanie zagrał były środkowy olsztyńskiego AZS-u – Mateusz Poręba. Kolejny mecz Indykpol AZS Olsztyn zagra w niedzielę, ponownie w Hali Urania ze Stalą Nysa.