DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro

Chemik Olsztyn zakończył ligowy sezon

Źródło: UKS SMS Chemik Olsztyn

Siatkarki UKS-u SMS Chemika Olsztyn zajęły 3. miejsce w grupie turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek w Kaliszu. Tym samym olsztynianki zakończyły tegoroczny sezon.

Olsztynianki turniej w Kaliszu rozpoczęły dobrze – od zwycięstwa ze Stalą Mielec 3:1. Mimo porażki w pierwszym secie podopieczne Macieja Dobrowolskiego i Piotra Stasiewicza wróciły na właściwe tory i pokonały przeciwniczki w trzech kolejnych partiach: 25:22, 25:23 i 25:21.

Drugiego dnia Chemik mierzył się z gospodyniami turnieju i faworytkami do złotego medalu Mistrzostw Polski – SMS-em MKS. Zespół z Kalisza chciał jak najmniejszym nakładem sił awansować do turnieju finałowego i to zrobił. W godzinę rozgromił olsztynianki 3:0 (25:10, 15:17 i 25:14).

O awansie do najlepszej ósemki w kraju (z drugiego miejsca w grupie), zdecydował dzisiejszy mecz Chemika z Volley Wrocław. Niestety olsztynianki po dzielnej i ambitnej walce przegrały 1:3 kończ‪ąc sezon juniorek na miejscach 9-12.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: Ł. Sadlak