DZIŚ: 7 °C pogoda dziś

Ekstraklasa piłkarek ręcznych: Start liderem na półmetku!

Joanna Waga – środkowa rozgrywająca elbląskiego Startu. Fot. Andrzej Minkiewicz

Zdecydowanym zwycięstwem z Łączpolem Gdańsk zakończył się ostatni w rundzie jesiennej mecz Startu Elbląg.

Beniaminek rozgrywek Superligi w piłkę ręczną kobiet, dotychczas nic szczególnego nie pokazał. Jednak trener Andrzej Niewrzawa przestrzegał przed nadmiernym optymizmem.

00:00 / 00:00

Rzeczywiście, początek spotkania był bardzo wyrównany, a w 16 minucie Start prowadził zaledwie 9:8. Ale od tego momentu Start przyspieszył, skutecznie broniła Sołomija Szyperska, rozstrzelała się Sylwia Lisewska i na przerwę elblążanki schodziły prowadząc 20:12.

Trener gdańszczanek – Jerzy Ciepliński – zwrócił uwagę, że o wyniku zdecydowały błędy jego zespołu. Druga połowa bardzo wyrównana i była to zasługa głównie Startu. Trener chciał zagrać pełnym składem, a nie wszystkie zmienniczki dały sobie radę.

Andrzej Niewrzawa przyjął to ze stoickim spokojem.

W rundzie jesiennej Start Elbląg zgromadził 19 punktów, podobnie jak Selgros Lublin i Pogoń Szczecin. Jednak to Start, dzięki małej tabelce sporządzonej dla tych trzech

zespołów, zajmuje pozycję lidera, na której będzie przynajmniej do 6 stycznia, kiedy to ruszy runda rewanżowa i w pierwszej kolejce do Elbląga przyjedzie trzeci w tabeli Selgros Lublin, broniący tytułu Mistrza Polski.

……………………………………………………

EKS Start Elbląg – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 32:23 (20:12)
EKS Start Elbląg: Sielicka, Szywerska – Dankowska (3), Hawryszko, Waga (4), Muchocka (1), Jędrzejczyk (7), Kwiecińska (3), Szopińska (1), Gerej, Romanowicz, Lisewska (7), Świerżewska (1), Andrzejewska (5).