DZIŚ: 14 °C pogoda dziś

Emocje w Działdowie. Dekorglass pokonał Oxynet

Dekorglass Działdowo pokonał KSTS Oxynet Jarosław

To był horror z happy endem. Po ponad 3-godzinym, bardzo zaciętym meczu, tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo w szóstej kolejce superligi pokonali 3:2 Oxynet Jarosław.

O wyniku przesądziła gra deblowa. Triumfowali w niej Jakub Dyjas i Kaii Konishi.

Wcześniej nie powiodło im się w singlu. W tej konkurencji dwa zwycięstwa odniósł Jonathan Groth. Duńczyk wygrał z Alanem Kulczyckim 3:0 i byłym zawodnikiem Dekorglassu Andrejem Gaciną 3:1. Niewiele zabrakło do sukcesu Jakubowi Dyjasowi, który uległ Andrejowi Gacinie 5:6 w ostatnim secie.

Niedzielne spotkanie Lotto Superligi przyniosło wiele emocji, zwycięstwo i 2 punkty Dekorglassowi, który został wiceliderem Lotto Superligi.

W tym sezonie podopieczni trenera Michała Dziubańskiego triumfowali w czterech z pięciu spotkań. Mają na koncie 11 punktów, a kolejne mecze w superlidze rozegrają w połowie listopada.

Poza Jonathanem Grothem, Jakubem Dyjasem i Kaii Konishim, w składzie drużyny znaleźli się Mateusz Sakowicz, Patryk Lewandowski, Wenliang Xu i Kamil Kurowski.

Dekorglass Działdowo – Oxynet Jarosław 3:2
Jonathan Groth – Alan Kulczycki 3:0 (11:6, 11:7, 11:1)
Jakub Dyjas – Andrej Gacina 2:3 (7:11, 12:10, 11:9, 9:11, 5:6)
Kaii Konishi – Jaroslav Zhmudenko 1:3 (5:11, 6:11, 11:9, 3:11)
Jonathan Groth – Andrej Gacina 3:1 (11:8, 12:14, 11:6, 11:4)
Jakub Dyjas/Kaii Konishi – Jaroslav Zhmudenko/Alan Kulczycki 3:1 (11:5, 4:11, 11:9, 11:5)