DZIŚ: 14 °C pogoda dziś

Krzysztof Hołowczyc zdobył Puchar Świata!

Krzysztof Hołowczyc, fot. Krzysztof Gryz

Krzysztof Hołowczyc wygrał w Portugalii rajd Baja Portalegre 500 i zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych.

Jadący mini All4 racing Polak zgromadził 147 punktów i w klasyfikacji łącznej wyprzedził Francuza Jean-Louisa Schlessera (126 pkt.) i Hiszpana Naniego Romę (120 pkt.).

W rajdzie drugie miejsce zajął uczeń olsztynianina Martin Kaczmarski (Mini All4 Racing) ze stratą 1.20, a trzecie Portugalczyk Pedro Grancha (BMW Evo X1) – strata 19.34.

Na czwartej pozycji uplasował się Marek Dąbrowski z pilotem Jackiem Czachorem (Nissan Navara) – strata 22.28. Byli motocykliści Orlen Teamu przygotowują się do swojego pierwszego w karierze startu samochodem w Rajdzie Dakar, w którym od lat jeździli motocyklami. (IAR/kan/łw)