DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

III liga. Stomil Olsztyn zremisował w Lidzbarku Warmińskim, Wikielec z wygraną

Piotr Gurzęda w debiucie w roli pierwszego trenera Stomilu zanotował remis. Olsztynianie zremisowali 1:1 w Lidzbarku Warmińskim z miejscową Polonią.

W pierwszej połowie Polonia Lidzbark Warmiński miała zdecydowaną przewagę na boisku, ale nie miała żadnych klarownych sytuacji. Stomil odgrażał się kontrami i w ostatniej minucie pierwszej części gry padła bramką. Denis Gojko dośrodkował, a piłkę z bliskiej odległości do siatki wpakował Karol Żwir.

Na początku drugiej połowy Stomil miał doskonałą do podwyższenia prowadzenia, ale w polu karnym zawodnicy nie potrafili pokonać Norberta Florczaka. Olsztynianie mieli też jedną groźną kontrę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Do remisu Polonia doprowadziła w 81. minucie. W polu karnym po stałym fragmencie gry w zamieszaniu najlepiej zachował się Kostiantyn Czernij, piłkę wybijali obrońcy, ale futbolówka całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

6 października Stomil Olsztyn zagra na przed własną publicznością z GKS-em Bełchatów.

W III lidze zatem nadal najwyżej notowanym zespołem z Warmii i Mazur jest GKS Wikielec, który w piątek w bardzo dobrym stylu zgarnął 3 punkty.

Choć do przerwy rezerwy Jagiellonii Białystok prowadziły w Wikielcu 1:0, to gospodarze w drugich 45 minutach dwukrotnie trafili do siatki i zwyciężyli 2:1.

– Oglądałem to spotkanie z przyjemnością – mówi trener GKS-u, Damian Jarzembowski

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski/K.Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska