DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Inauguracja nowego sezonu II ligi. Remis i przegrana piłkarzy z regionu

W pierwszej kolejce piłkarskiej II ligi Stomil Olsztyn przegrał na własnym stadionie z rezerwami Zagłębia Lubin 1:2.

W pierwszej połowie padła jedna bramka – dla gości. W 35. minucie Miłosza Garstkiewicza pokonał Paweł Kruszelnicki. W drugiej części spotkania, a dokładnie w 52. minucie, wynik na 2:0 dla rezerw Zagłębia podwyższył również Kruszelnicki. Honorową bramkę dla Stomilu zdobył w 67. minucie Karol Żwir.

Szkoleniowiec Stomilu – Patryk Czubak przyznał, że zabrakło „pójścia za ciosem”. Trener rezerw Zagłębia – Paweł Sochacki podkreślał z kolei, że dla jego zespołu 3 punkty wywalczone w Olsztynie są bardzo cenne.

Bartosz Walencik nie ukrywał natomiast rozczarowania stylem gry swojej drużyny w niedzielnym meczu.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Z kolei drugoligowa Olimpia Elbląg w pierwszym meczu rundy jesiennej zremisowała na własnym boisku z rezerwami Lecha Poznań 2:2.

Na prowadzenie w 47. minucie wyszli goście. W drugiej połowie dwa trafienia dołożyli żółto-biało-niebiescy. Bramki w 70. minucie zdobyli Adam Żak, a w 87. minucie – Kamil Bartoś. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Szymon Pawłowski z rezerw Lecha.

Jednak trener Olimpijczyków, Przemysław Gomułka, jest zadowolony z gry swojego zespołu.

Autor/redakcja: K. Piasecka/P. Świniarski