Inwestycje w centrum uwagi. Sejmowa komisja z wizytą w regionie
W Elblągu rozpoczęła się trzydniowa wizyta sejmowej Komisji Infrastruktury w województwie warmińsko-mazurskim. Parlamentarzyści odwiedzili żuławskie gminy, poznając zarówno potencjał, jak i wyzwania regionu.
Wizytowaliśmy teren gmin, zapoznając się z sytuacją w zakresie infrastruktury drogowej i mostowej. Przepłynęliśmy również rzeką Elbląg, aby ocenić stan kanału oraz przygotowania do uruchomienia terminala portowego
– powiedział przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury, Mirosław Suchoń.
Sekretarz stanu Stanisław Bukowiec przypomniał, że w ubiegłym roku do województwa warmińsko-mazurskiego trafiło 166 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
W tym roku zwiększamy tę kwotę do 175 mln zł. Uruchomimy także dedykowany program naboru dla tzw. nakładek, czyli fundusz na remonty dróg. Niezależnie od tego, wspólnie z wojewodą będziemy prowadzić nabór wniosków na modernizację infrastruktury drogowej
– wyjaśnił.
We wtorek parlamentarzyści będą przebywać w Olsztynie, a dzień później odwiedzą Ełk.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: A. Bruchwald
Redakcja: A. Niebojewska


















