DZIŚ: 7 °C pogoda dziś

Konstruktorzy o krok od mistrzostwa Polski

Futsaliści Constractu Lubawa są coraz bliżej złota mistrzostw Polski! Na wyjeździe w pierwszym meczu finałowym pokonali lidera fazy zasadniczej rozgrywek – Rekord Bielsko-Biała 5:3. Teraz dołożyli drugie zwycięstwo w meczu domowym i to w imponującym stylu.

Pierwszą bramkę dla lubawian zdobył Ivan Feliz w 6. minucie spotkania. Na 2:0 podwyższył Adriano 6 minut później. Sygnał do ataku dał Jani Korpela, który zdobył bramkę kontaktową w 14. minucie. Przed przerwą wynik na 3:1 dla kontruktorów ustalił Pedro Oliveira Silva.

Jak najlepiej rozpocząć drugą połowę? Tak, jak Ivan Feliz, który zdobył kolejnego gola dla lubawian. Trener Rekordu wprowadził lotnego bramkarza, stawiając wszystko na jedną kartę. Po kilku minutach szczęście uśmiechnęło się do gości i było 4:2. Fakt lotnego bramkarza skrzętnie wykorzystali konstruktorzy. Akcję zakończył Adriano. Gola numer sześć dołożył jeszcze Ludgero Lopes. Wynik na 7:2 ustalił Kacper Sendlewski w 39. minucie.

Przypomnijmy, że rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Kolejne – być może decydujące spotkanie – futsaliści Constractu zagrają w Lubawie w poniedziałek.