DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Krótka przygoda Stomilu z Pucharem Polski

Na I rundzie zakończyli swój udział w Pucharze Polski piłkarze nożni Stomilu Olsztyn. Biało-niebiescy przegrali na wyjeździe z II-ligowym Okocimskim Brzesko 1:2.

Bramki dla gospodarzy w 73 i 78 minucie zdobywał Wojciech Wojcieszyński. Na jego trafienia pięć minut przed końcem meczu odpowiedział Roman Maczułenko, który wszedł na boisko zaraz po przerwie. W spotkaniu od pierwszej minuty zagrał również drugi Ukrainiec, Witalij Berezowskij.

Zespół Stomilu wystąpił w mocnym składzie, ale z niewielkimi zmianami w porównaniu do poprzedniego meczu. Na bramce stanął Dawid Mieczkowski, a kontuzjowanego Pawła Łukasika zastąpił Karol Żwir.

Spodziewaliśmy się, że przeprawa nie będzie łatwa – przyznał po spotkaniu w rozmowie z Kariną Ośko trener Mirosław Jabłoński.

00:00 / 00:00

Stomil zgłosił do rozgrywek również Vołodymyra Kowala. (kośk/łw)