JUTRO: 16 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Łódź zdobyta! Komplet punktów Stomilu w meczu z ŁKS-em

Piłkarze Stomilu Olsztyn pokonali w Łodzi ŁKS. Fot. Łukasz Kozłowski

Zwycięstwem Stomilu Olsztyn 2:0 zakończyło się spotkanie 21. kolejki I ligi piłki nożnej z ŁKS-em.

Pierwszą groźną sytuację mieli w 15. minucie piłkarze ŁKS-u, jednak groźne podanie w pole karne znakomicie przeciął Simba i piłka wyszła na rzut rożny. Pięć minut później ponownie piłkarze ŁKS-u zagrozili bramce „Dumy Warmii”. Piłka po strzale z dystansu obiła poprzeczkę, a następnie – po dobitce – wpadła do siatki. Bramka nie została jednak uznana, ponieważ zawodnik łódzkiego klubu był na pozycji spalonej.

Minutę później z dystansu odpowiedział Wojciech Reiman, ale piłka została zablokowana i wyszła na rzut rożny. W 34. minucie piłkarze Stomilu wyprowadzili znakomity kontratak, ale ponownie obronił Kozioł. W doliczonym czasie gry bramkę na 1:0 po rzucie rożnym zdobył Patryk Mikita.

Na 10 minut przed końcem, groźny strzał oddał zawodnik gospodarzy, ale futbolówka została zablokowana i wyszła na rzut rożny. W 84. minucie Kacper Tobiasz znakomicie obronił strzał głową gospodarzy. W 86. minucie drugą bramkę zdobył Patryk Mikita.

W 57. minucie – po interwencji VAR-u – sędzia ukarał czerwoną kartką Nacho Monsalve. ŁKS od tej pory był w osłabieniu, ale to nie umniejsza sukcesu Stomilu, który rozegrał po prostu dobry mecz. Podkreślał to również trener olsztynian – Adrian Stawski.

00:00 / 00:00

Załamany wynikiem był natomiast nowy szkoleniowiec ŁKS-u – Marcin Pogorzała.