DZIŚ: 7 °C pogoda dziś

Łotysz Martinš Sesks zwycięzcą Rajdu Polski. Drugi Nowozelandczyk, trzeci Polak

£otysze Martins Sesks i pilot Renars Francis na ORLEN 79. Rajd Polski. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Mikołaj Marczyk zajął trzecie miejsce w Rajdzie Polski, trzeciej rundzie rajdowych samochodowych mistrzostw Europy. Na mazurskich szutrach triumfował Łotysz Martinš Sesks, który o blisko 35 sekund pokonał Nowozelandczyka Haydena Paddona.

Łotysz Martins Sesks wygrał na Mazurach 79 Rajd Polski zaliczany do Mistrzostw Europy. Jak żartował na mecie – to dobry znak przed kolejną rundą w jego ojczyźnie.

00:00 / 00:00

[TŁUMACZENIE:
Fajnie być tu, w Polsce i znakomity trening przed Rajdem Lipawy za miesiąc.

– Rok temu rozmawialiśmy o trasach, mówiłeś że ich nie znasz. W tym roku odrobiłeś pracę domową na 5 z plusem.

– Tak. Ten rajd był wyjątkowy. Utrzymywaliśmy tempo cały czas, czuliśmy trasę i bardzo się cieszymy, że jesteśmy na mecie.]

Niecałe 40 sekund stracił do Łotysza Nowozelandczyk Hayden Paddon.

Inne odcinki, niż do tej pory. Trudne. Ale warunki są takie same dla wszystkich.]

3. miejsce dla Mikołaja Marczyka, który rok temu był tu pierwszy.

O punkty w Mistrzostwach Polski walczył ostro Grzegorz Grzyb z bartoszyckim pilotem Adamem Biniędą.

4. miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski zajął Łukasz Byśkiniewicz, który – mimo braku podium, cieszył się z jazdy. Jego olsztyński pilot – Daniel Siatkowski także dojechał do mety z szerokim uśmiechem na ustach.

80. – jubileuszowa edycja Rajdu Polski – za rok. Być może – w innej formule. Te sensacyjne wieści przekazał nam burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski.

Nowozelandczycy Hayden Paddon i pilot John Kennard (Hyundai i20 N) na trasie ORLEN 79. Rajd Polski. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Polacy: Mikołaj Marczyk i pilot Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia RS) na trasie ORLEN 79. Rajd Polski. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Autor: M. Świniarski