Olsztyn, Aktualności, Aplikacja mobilna, Siatkówka, Regiony, Sport
Nowa nazwa, nowe możliwości. AZS Olsztyn ogłasza wielką zmianę
Olsztyńskich kibiców siatkarskich czekają spore zmiany – od dziś ich klub zmienia nazwę. Do grona sponsorów tytularnych dołączyła grupa Energa, co oznacza, że klub występujący w PlusLidze nazywa się teraz Energa Indykpol AZS Olsztyn.
Prezes klubu z Kortowa – Tomasz Jankowski przyznał, że to wyjątkowa chwila.
Przetrwaliśmy trudne momenty, jak walka o utrzymanie, pandemia, a jednocześnie też szukaliśmy drugiego solidnego partnera, dzięki czemu moglibyśmy budować coraz silniejszą siatkówkę w Olsztynie. Rozpoczęliśmy rozmowy ponad rok temu, a o szczegółach zaczęliśmy rozmawiać w grudniu
– przekazał.
Magdalena Marszałkowska z departamentu marketingu Energi podkreślała natomiast, że podpisana umowa z akademikami ma wymiar nie tylko sponsorski.
Dzisiaj nie podpisujemy umowy wyłącznie z drużyną siatkarską. Dołączamy do społeczności, tradycji, wartości, które AZS Olsztyn buduje nieprzerwanie od 1950 roku. Właśnie dlatego ta współpraca ma dla nas szczególne znaczenie
– powiedziała.
Podpisanie umowy z kolejnym stabilnym partnerem, to znakomita informacja również dla sztabu szkoleniowego.
Spokój to chyba słowo klucz. Umowa jest podpisana na 2 lata, więc ja jestem dumny, że będę mógł być trenerem naszego zespołu. Mam nadzieję, że tej energii w przyszłym sezonie nam nie zabraknie. Liczę na to, że nasza gra będzie robiła wrażenie na przeciwnikach
– przekazał trener akademików – Daniel Pliński.
Z nowego sponsora cieszy się również olsztyński przyjmujący – Paweł Halaba.
Cieszy stabilność, to daje w trakcie sezonu duży spokój. Generalnie nic się nie zmienia w naszych głowach. Przychodzimy na trening każdego dnia, dajemy z siebie wszystko. Walczymy o najwyższe cele. Presja jest i od kibiców, od sponsorów, ale też sami ją nakładamy. Kochamy zwyciężać i mam nadzieję, że przynajmniej wyrównamy minimum z zeszłego roku
– powiedział.
Wiadomo już, że budżet olsztyńskiego klubu będzie większy niż w poprzednim sezonie. Jednocześnie działacze podkreślają, że przed rozpoczęciem rozgrywek nie planują spektakularnych transferów. Niewykluczone jednak, że takie ruchy pojawią się w późniejszym terminie.
Przypomnijmy, że w minionym sezonie akademicy zakończyli rozgrywki na 6. miejscu.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: M. Świniarski
Redakcja: P. Jaguszewski






















