Strona główna Radio Elbląg
Posłuchaj
Pogoda
Elbląg
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Nowa nazwa, nowe możliwości. AZS Olsztyn ogłasza wielką zmianę

Fot. Fb/ Energa Indykpol AZS Olsztyn

Olsztyńskich kibiców siatkarskich czekają spore zmiany – od dziś ich klub zmienia nazwę. Do grona sponsorów tytularnych dołączyła grupa Energa, co oznacza, że klub występujący w PlusLidze nazywa się teraz Energa Indykpol AZS Olsztyn.

Prezes klubu z Kortowa – Tomasz Jankowski przyznał, że to wyjątkowa chwila.

Przetrwaliśmy trudne momenty, jak walka o utrzymanie, pandemia, a jednocześnie też szukaliśmy drugiego solidnego partnera, dzięki czemu moglibyśmy budować coraz silniejszą siatkówkę w Olsztynie. Rozpoczęliśmy rozmowy ponad rok temu, a o szczegółach zaczęliśmy rozmawiać w grudniu

– przekazał.

Magdalena Marszałkowska z departamentu marketingu Energi podkreślała natomiast, że podpisana umowa z akademikami ma wymiar nie tylko sponsorski.

Dzisiaj nie podpisujemy umowy wyłącznie z drużyną siatkarską. Dołączamy do społeczności, tradycji, wartości, które AZS Olsztyn buduje nieprzerwanie od 1950 roku. Właśnie dlatego ta współpraca ma dla nas szczególne znaczenie

– powiedziała.

Podpisanie umowy z kolejnym stabilnym partnerem, to znakomita informacja również dla sztabu szkoleniowego.

Spokój to chyba słowo klucz. Umowa jest podpisana na 2 lata, więc ja jestem dumny, że będę mógł być trenerem naszego zespołu. Mam nadzieję, że tej energii w przyszłym sezonie nam nie zabraknie. Liczę na to, że nasza gra będzie robiła wrażenie na przeciwnikach

– przekazał trener akademików – Daniel Pliński.

Z nowego sponsora cieszy się również olsztyński przyjmujący – Paweł Halaba.

Cieszy stabilność, to daje w trakcie sezonu duży spokój. Generalnie nic się nie zmienia w naszych głowach. Przychodzimy na trening każdego dnia, dajemy z siebie wszystko. Walczymy o najwyższe cele. Presja jest i od kibiców, od sponsorów, ale też sami ją nakładamy. Kochamy zwyciężać i mam nadzieję, że przynajmniej wyrównamy minimum z zeszłego roku

– powiedział.

Wiadomo już, że budżet olsztyńskiego klubu będzie większy niż w poprzednim sezonie. Jednocześnie działacze podkreślają, że przed rozpoczęciem rozgrywek nie planują spektakularnych transferów. Niewykluczone jednak, że takie ruchy pojawią się w późniejszym terminie.

Przypomnijmy, że w minionym sezonie akademicy zakończyli rozgrywki na 6. miejscu.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. M. Świniarski

Fot. M. Świniarski

Fot. M. Świniarski

Fot. M. Świniarski

Autor: M. Świniarski
Redakcja: P. Jaguszewski