Olsztyn gra dla Wojciecha Ciesielskiego – legendy Solidarności
„Gramy dla Wojtka”, to tytuł koncertu charytatywnego, który odbędzie się w czwartek w Auli im. Anny Wasilewskiej w Olsztynie. Wydarzenie dedykowane jest Wojciechowi Ciesielskiemu, wieloletniemu i zasłużonemu działaczowi opozycji antykomunistycznej.
Jak przekazał dziennikarz Zenon Złakowski, były działacz Solidarności znalazł się w niezwykle trudnej życiowej sytuacji.
Wojtka Ciesielskiego dotknęła tragedia, bo musiał się poddać amputacji nogi, także porusza się na wózku. Mieszka w niewielkim mieszkaniu i ma problem, żeby się tam dostać i wydostać. Jest szansa pozyskania nowego mieszkania z windą, ale na to potrzeba jeszcze trochę pieniędzy
– powiedział.
Zenon Złakowski mówił też o tym, co wydarzy się podczas koncertu.
Przede wszystkim będzie to aukcja obrazów i innych przedmiotów otrzymanych od darczyńców. Myślę, że uda nam się zebrać trochę pieniędzy na bardzo ważny cel, bo Wojtek Ciesielski znalazł się w trudnej sytuacji
– dodał.
Podczas koncertu odbędzie się m.in. aukcja dzieł sztuki oraz pamiątek z okresu działalności Solidarności w latach 80. Na scenie wystąpi także zespół MC Kwadrat na czele z Mateuszem Cwalińskim.
Jak to na koncertach MC Kwadrat, nie zabraknie pozytywnej, jazzowej energii. Prezentujemy jazzowe aranżacje popularnych utworów, a także hity. Swojego czasu Wojtek nie opuścił żadnego naszego koncertu. Jest jednym z naszych najwierniejszych fanów
– podkreślił.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.00 w Auli im. Anny Wasilewskiej w Olsztynie.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: M. Szczygło
Redakcja: P. Jaguszewski


















