DZIŚ: 14 °C pogoda dziś

Polskie siatkarki wywalczyły awans na igrzyska olimpijskie

Polskie siatkarki wywalczyły awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu. Zwyciężyły w Łodzi z reprezentacją Włoch 3:1.

Dzięki wygranej polskie reprezentantki zagwarantowały sobie bezpośredni awans do turnieju olimpijskiego.

Początek meczu był bardzo dobry dla siatkarek z Włoch. To one wygrały pierwszą odsłonę meczu 25:15. Polki w tym secie były bardzo speszone i brakowało im argumenty do przeciwstawienia się siatkarkom z Półwyspu Apenińskiego.

Drugi set to powolna odbudowa Polek, choć mocno tą partię zaczęły ponownie Włoszki. Jednak biało-czerwone stopniowo przejmowały inicjatywę, by w końcu wygrać 26:24.

Bardzo podobnie wyglądał trzeci set i znów polskie siatkarki triumfowały 25:23.

Ostatni set to pokaz siły Polek. Włoszki zdawały się być w szoku tego, co robiły gospodynie turnieju. Próbowały walczyć, ale nasze reprezentantki nie oddały prowadzenia w tym secie i zwyciężyły 25:21, zapewniając sobie awans do Paryża.

Polska – Włochy 3:1 (15:25; 26:24; 25:23; 25:21)

Redakcja: M. Rutynowski