DZIŚ: 13 °C pogoda dziś

Przegrana Startu w ćwierćfinale Pucharu Polski

Kinga Grzyb, fot. portel.pl

W cwierćfinale finału Pucharu Polski w piłkę ręczną kobiet, Start Elbląg przegrał z MKS-em Selgros Lublin 24:34.

Do przerwy spotkanie było wyrównane, ale to lublinianki prowadziły i kontrolowały grę. Po 30 minutach na tablicy było czternaście do dwunastu dla zespołu gości. Druga połowa to już zdecydowana dominacja zespołu gości. Mimo to Sabina Włodek, trener MKS-u, chwaliła oba zespoły.

00:00 / 00:00

Start w obu częściach miał nie wytłumaczalne przestoje w grze i wtedy lublinianki zdobywały przewagę. Tak było w ostatnich 10 minutach meczu, kiedy to Selgros rzucił siedem bramek tracąc tylko jedną.

Trener Startu Antoni Parecki nie robił z przegranej tragedii.

……………………………………………………………………

Start Elbląg – MKS Lublin 24:34 (12:14)
Start: Sielicka, Kędzierska – Grzyb (6), Kołodziejska (4), Sądej (3), Aleksandrwicz (3), Lisewska (3), Mielczewska (2), Waga (2), Cekała (1), Żakowska, Jędrzejczyk, Szopińska.
MKS: Dzhukeva, Baranowska – Małek (6), Mihdaliova (6), Quintino (4), Gęga (4), Drabik (4), Rola (3), Repelewska (3), Nestsiaruk (2), Kozimur (1), Szarawaga 1, Nocuń, Skrzyniarz.

Rewanż za tydzień w Lublinie. W sobotę Start rozegra kolejny mecz na swoim boisku. Tym razem w meczu Superligi zmierzy się z Samborem Tczew.