DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Słaba kolejka elbląskich II-ligowców

Olimpia dominowała, a Siarka wygrała, fot. portel.pl

Przykrą niespodziankę na finiszu majowego weekendu sprawili II-ligowi piłkarze z Elbląga. Zarówno Olimpia, jak i Concordia przegrały spotkania w 27. kolejce sezonu.

Olimpia była faworytem w pojedynku z Siarką Tarnobrzeg. Golkiper gospodarzy Aleksiej Rogaczow miał na koncie 890 minut bez straty bramki. Siarka po 83 minutach gry zdobyła bramkę po rzucie wolnym i główce Marcina Truszkowskiego – tym samym przerwała passę niepokonanego Rogaczowa.

Nic więc dziwnego, że trener gości – Artur Kupiec – był zadowolony z kolejnego, owocującego trzema punktami dalekiego wyjazdu do Elbląga.

00:00 / 00:00

Asystent elbląskiego szkoleniowca Szymon Szałachowski stwierdził, że wszystkie pomyślne serie kiedyś się kończą.

…………………………………………..

Olimpia Elbląg – Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0)
0:1 – Truszkowski (83′)
Olimpia: Aleksiej Rogaczow – Bartosz Broniarek, Oleg Ichim, Tomasz Lewandowski, Michał Ressel, Kiriłł Raduszko (80′ Tomasz Sedlewski), Anton Kołosow, Rafał Pietrewicz, Kamil Graczyk, Piotr Skokowski (90′ Rafał Lisiecki), Kamil Kopycki (78. Krzysztof Wierzba)
Siarka: Kamil Beszczyński (63′ Łukasz Ćwiczak) – Tomasz Ciesielski (23′ Fall Mahamadou), Marcin Grunt, Dawid Korona, Bartosz Sulkowski, Konrad Stępień, Bartłomiej Michalski (90′ Piotr Tyburski), Jarosław Piątkowski, Tomasz Wolan, Jan Kowalski (89′ Łukasz Cichos), Marcin Truszkowski

Żółte kartki: Lewandowski, Pietrewicz (Olimpia) – Sulkowski, Wolan, Stępień, Cichos (Siarka)
Sędziował: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin)
Widzów: 1320 (w tym 100 z Tarnobrzegu)

Na ławce trenerskiej II ligowej Concordii Elbląg w dzisiejszym meczu z Radomiakiem Radom zadebiutował Zenon Małek, były piłkarz m.in. Olimpii Elbląg, Lechii Gdańsk i Wisły Kraków. Debiut nie wypadł okazale, bo elblążanie po miernej grze ulegli Radomiakowi 0:1. Bramkę w 65 min uderzeniem piłki głową w długi róg po rzucie wolnym zdobył Daniel Ciach.

Concordia wiosną spisuje się poniżej oczekiwań. W ośmiu meczach zdobyła zaledwie 4 pkt. i strzeliła dwie bramki. Elblążanie po kolejnej porażce znaleźli się blisko strefy spadkowej.

Trener Radomiaka Armin Tomala pomimo zwycięstwa na wyjeździe poinformował, że rezygnuje z prowadzenia radomskiej drużyny.

Na pomeczowej konferencji nie pokazał się nowy trener Concordii Zenon Małek. Przebieg meczu ocenił dotychczasowy szkoleniowiec Concordii – Krzysztof Machiński, który przyznał, że sytuacja drużyny jest coraz gorsza.

(rozmawiał Andrzej Minkiewicz)

Concordia Elbląg – Radomiak Radom 0:1 (0:0)
0:1 – Ciach 65′
Concordia: Zoch – Bogdanowicz, Uszalewski, Sadowski, Lepczak, Stępień R. (71′ Zejglić), Zawierowski (64′ Loda), Kiełtyka, Szuprytowski (80′ Nadolny), Stępień A. Korzeniewski.
Radomiak: Budzyński – Cieciura, Ciach, Świdzikowski, Derbich, Byszewski (46′ Odunka), Wlazło, Radecki (85′ Wójcik), Figiel (79′ Pach), Puton (46′ Kornacki), Prędota.
Sędziował: Maciej Lewicki (Gdańsk)

Komplet wyników 27. kolejki II ligi piłki nożnej (grupa wschodnia) w sezonie 2012/2013
Concordia Elbląg – Radomiak Radom 0:1 (0:1)
Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
Stal Stalowa Wola – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (1:0)
Motor Lublin – Wisła Płock 0:2 (0:2)
Puszcza Niepołomice – Resovia 1:0 (0:0)
Stal Rzeszów – Garbarnia Kraków 0:0
Pelikan Łowicz – Unia Tarnów 2:0 (1:0)

Sytuacja w tabeli
Na czele rozgrywek jest Wisła Płock (49 pkt., bramki: 35-19). Olimpia jest na 7. miejscu (37 pkt., bramki: 17-10), a Concordia zajmuje 14. lokatę (26 pkt., bramki: 19-29). (amin/łw)