DZIŚ: 14 °C pogoda dziś

Stomil odpadł z Pucharu Polski

Stomil Olsztyn przegrał 1:2 z Radunią Stężyca w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Awans gości do następnej rundy zapewnił w 73. minucie gol Michał Biskupa.

Obie drużyny spotkały się w przeszłości zaledwie dwa razy, a pojedynki odbyły się w poprzednim sezonie rozgrywkowym. Najpierw Stomil przed własną publicznością pokonał Radunię 3:2, by w rundzie rewanżowej wywieźć z boiska rywali bolesny punkt. Przypomnijmy, że zwycięstwo w tamtym spotkaniu dałoby Stomilowi awans do Fortuna 1 Ligi. Można więc powiedzieć, że przed dzisiejszą rywalizacją piłkarze mieli do wyrównania pewne rachunki.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po bramce Bartosza Bartkowiaka w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Gospodarze bez powodzenia próbowali szybko odrobić straty. Ta sztuka udała im się dopiero w 44. minucie, kiedy wyrównującą bramkę, po dośrodkowaniu w pole karne Roberta Tuleji, zdobył obrońca Stomilu Igor Kosmicki.

W drugiej połowie gospodarze prezentowali się zdecydowanie lepiej. Gdy kibice zgromadzeni na stadionie przy al. Piłsudskiego wyczekiwali kolejnej bramki dla Stomilu, goście niespodziewanie w 73. minucie przeprowadzili skuteczna akcję, po której wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się napastnik gości Michał Biskup.

Mimo kilku dogodnych okazji piłkarze Stomilu nie zdołali zdobyć wyrównującej bramki i odpadli z Pucharu Polski.

Posłuchaj wypowiedzi

Trener Stomilu – Patryk Czubak

00:00 / 00:00

Trener Raduni Stężyca – Szymon Hartman

Kolejne spotkanie, w 4. kolejce 2. ligi Stomil zagra w niedzielę o godz. 17 w Puławach z miejscową Wisłą.

Redakcja: Ł. Sadlak/ P. Świniarski